Er is reden voor optimisme in Sittard. Afgelopen zaterdag won Fortuna in eigen huis met 3-0 van nummer vier Heracles Almelo. Doelman Koselev staat er wanneer het moet, het centrale duo Dammers en Ninaj had orde op zaken, het middenvelder liep uitstekende en de hard werkende aanvallers stichtten regelmatig gevaar. Met de overwinning op Heracles is Fortuna het linkerrijtje binnengedrongen. Dit gaat ten koste van Heerenveen, de tegenstander van komende zaterdag. De Friezen staan met veertien punten op een twaalfde plaats.
# | Team | WG | W | G | V | DV | DT | DS | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Feyenoord | 34 | 25 | 7 | 2 | 81 | 30 | +51 | 82 |
2 | PSV Eindhoven | 34 | 23 | 6 | 5 | 89 | 40 | +49 | 75 |
3 | Ajax | 34 | 20 | 9 | 5 | 86 | 38 | +48 | 69 |
4 | AZ | 34 | 20 | 7 | 7 | 68 | 35 | +33 | 67 |
5 | Twente | 34 | 18 | 10 | 6 | 66 | 27 | +39 | 64 |
6 | Sparta Rotterdam | 34 | 17 | 8 | 9 | 60 | 37 | +23 | 59 |
7 | Utrecht | 34 | 15 | 9 | 10 | 55 | 50 | +5 | 54 |
8 | Heerenveen | 34 | 12 | 10 | 12 | 44 | 50 | -6 | 46 |
9 | RKC Waalwijk | 34 | 11 | 8 | 15 | 50 | 64 | -14 | 41 |
10 | Vitesse | 34 | 10 | 10 | 14 | 45 | 50 | -5 | 40 |
11 | Go Ahead Eagles | 34 | 10 | 10 | 14 | 46 | 56 | -10 | 40 |
12 | NEC | 34 | 8 | 15 | 11 | 42 | 45 | -3 | 39 |
13 | Fortuna Sittard | 34 | 10 | 6 | 18 | 39 | 62 | -23 | 36 |
14 | FC Volendam | 34 | 10 | 6 | 18 | 42 | 71 | -29 | 36 |
15 | Excelsior | 34 | 9 | 5 | 20 | 32 | 71 | -39 | 32 |
16 | Emmen | 34 | 6 | 10 | 18 | 33 | 65 | -32 | 28 |
17 | Cambuur | 34 | 5 | 4 | 25 | 26 | 69 | -43 | 19 |
18 | Groningen | 34 | 4 | 6 | 24 | 31 | 75 | -44 | 18 |
In het jaar van de degradatie (2002) troffen Heerenveen en Fortuna elkaar voor het laatst. In Sittard werd er met 1-0 gewonnen, maar in Friesland verloor Fortuna met 3-1. De laatste overwinning van Fortuna in Heerenveen dateert uit 1991. Zeer opvallend is dat Heerenveen dit seizoen nog geen enkele thuiswedstrijd heeft gewonnen. Tegen Vitesse, ADO en Emmen werd er gelijk gespeeld. Tegen Ajax, Feyenoord en Heracles moest Heerenveen het hoofd buigen. Bovendien kreeg de ploeg in deze zes thuisduels al zeventien tegengoals. Liggen er kans voor Fortuna om de punten mee naar Sittard te nemen? Circa 350 Fortunezen reizen af naar Friesland om de ploeg te steunen.
sc Heerenveen
Heerenveen moet het doen zonder de geschorste Dave Bulthuis en Morten Thorsby. Ook de langdurig geblesseerde aanvoerder Stijn Schaars ontbreekt bij de Friezen. Waar de verdediging het zwakke punt is van de ploeg van Jan Olde Riekerink, beschikt hij wel over een uitstekende voorhoede. PSV-huurling Sam Lammers vond al zes keer het net. Ook middenvelder Michel Vlap scoorde al zes keer. Uitblinker bij de Friezen is Kosovaan Arbër Zeneli, de linksbuiten gaf al zeven assist. Verwachte opstelling sc Heerenveen: Hahn, Floranus, Höegh, Pierie, Woudenberg; Rienstra, Kobayashi, Vlap; van Bergen, Lammers, Zeneli.
Fortuna Sittard
Bij Fortuna ontbreken de langdurig geblesseerde Gavin Vlijter, Djibril Dianessy en Vitor Saba nog steeds. Verder verwachten wij dat Fortuna onder het motto never change a winning team met dezelfde namen zal beginnen als tegen Heracles. Centrale verdediger Wessel Dammers staat op scherp. Bij een gele kaart mist hij de ontmoeting met AZ. Verwachte opstelling Fortuna Sittard: Koselev, Essers, Dammers, Ninaj, Pinto; Rodriquez, El Messaoudi, Diemers; Semedo, Stokkers, Lamprou.
9 thoughts on “Stoomt Fortuna door in Friesland?”
Geef een reactie
Je moet inloggen om een reactie te kunnen plaatsen.
“Er is reden voor optimisme in Sittard.”
Als we optimistisch worden, gaat het meestal mis. Overigens zou een goed resultaat tegen de club die model stond voor Fc Limburg extra mooi zijn.
Lammers is geblesseerd.
waarom is er toch zo een groot verschil tussen uit en thuis. Eigenlijk heeft het er nooit ingezeten om te winnen. Een speler van Heerenveen hield onze hele verdediging in de wurggreep.
uit het interview aan het einde maak ik ook op dat er veel belangstelling voor Diemers is en dat er best een kans is dat die in de winterstop al gaat. Las dat gebeurd gaan we het nog lastig krijgen 🙁
Idd…ongelooflijk wat een verschil en dat tegen een heel matig ploegje.
Wat moet dat in de kuip wel niet worden over 2 weken….
Diemers al weg in de winter??? Dan moet toch de hoifdprijs worden betaald!!!
Dan valt wel alle creativiteit weg…
We zijn vandaag de eerste 10 minuten zo zwak/onzorgvuldig in het uitspelen vd mogelijkheden…daar had je ze meteen pijn moeten doen!
Kosolev houd obs lang op de been en wat zijn we rechtsachter toch erg kwetsbaar….zowel cirannu als essers hebbn daar niks te zoeken..
Op naar AZ…die spele ook zeeer matig…en daar kunnen ze weer laten zien wat ze kunnen..
het kan een keer gebeuren dat je ze speelt maar eigenlijk zijn vvv Vitesse en heerenveen identieke partijen. Ze brengen in die wedstrijden veel te weinig en lijken gewoon niet bij de les in delen van de wedstrijd. Terwijl ze in kleine delen (op achterstand) wel goed spelen.
Essers en Ciranni zijn allebei veel te licht voor de Eredivisie, zij kunnen dit niveau gewoon niet aan. Essers leek wel een amateur, is veel te traag en werd helemaal dol gedraaid. Als Diemers in de winterstop ook nog vertrekt dan vrees ik dat we de nacompetitie in gaan…
essers had inderdaad geen greep op die man maar de trainers hadden hier ook na 30 minuten al op moeten ingrijpen. Ciranni erin voor semedo zodat er twee man op Zanelli stonden en dan kan bij mogelijkheid essers of ciranni op mandekking spelen en de andere in de zone. Dan had je Zanelli volledig geneutraliseerd en had ik het nog wel eens willen zien.
Ciranni is niet veel beter dan Essers, had dus niet veel uitgemaakt.
ik zeg ook niet in plaats maar samen erin. Semedo heb ik de hele wedstrijd niet gezien dus dat had het verschil ook niet gemaakt. en dan had je twee “verdedigers” op zanelli kunnen zetten.